X3O-SC5144LC5FG24 - iWallet | iWallet Corporation
X3O-SC5144LC5FG24
iWallet Corporation
iWallet
Click to zoom
Application Details
Equipment Class
DSS - Part 15 Spread Spectrum Transmitter
Date of Grant
Feb 07, 2010
Application Purpose
Original Equipment
Date of Application
Feb 07, 2010
Equipment Note
iWallet
Frequency Range
Company
iWallet Corporation
Country
United States
Documents & Files
Select a file to view
Users Manual
📄
X3o Usersmanual
Attestation Statements
📄
X3o Attestationstatements
Cover Letter(s)
X3o Coverletters
X3o Coverletters
External Photos
X3o Externalphotos
ID Label/Location Info
X3o Idlabellocationinfo
X3o Idlabellocationinfo
Internal Photos
X3o Internalphotos
RF Exposure Info
X3o Rfexposureinfo
Test Report
X3o Testreport
Test Setup Photos
X3o Testsetupphotos
Contact Information
Applicant
Nick Pong
(Engineer)
[email protected]
Fax:
Test Firm
Central Research Technology Co.
Yin-Chih CHIEH
[email protected]
Fax:
Technical Specifications
#
Rule Parts
Frequency Range
Power Output
1
15C
2.40 GHz - 2.48 GHz
27.00 mW